Powrót do Wydarzenia

Sezon 2011

4-5,06,2011 Zlot  Gigantów Bednary
Imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych,  w sportowej rywalizacji (latanie po ósemce, celność lądowania, polowanie na balony)  z akrobatami dwa puchary powędrowały do członków naszego TEAMu. Dodatkowo Andrzej Westwal również z naszego TEAMu za loty modelem  PZL 106 AR KRUK zdobył  puchar specjalny w kategori makiet ufundowany przez redakcję miesięcznika MODELARZ.  Nie stety nie obyło się bez strat, na skutek zakłuceń w paśmie 35MHz rozbił się  jeden z lepszych  holowników naszego zespołu ,,WIND STORM”.
Film z pokazu grupy akrobacyjnej „ŻELAZNY” a w nim pokazane nasze obozowisko.
25-26.06.2011 III Air Tow Meeting
Już po raz trzeci odbyło się dwu dniowe spotkanie pilotów szybowców i holówek pod hasłem Air Tow Meeting poswięcone wzajemnej wymianie doświadczeń z zakresu holowania, technik budowy modeli szybowców i holówek. Tym razem gospodarzem pikniku było lotnisko modelarskie Parzniew wraz z  Air Tow Team Poland, a głównym sponsorem był internetowy sklep modelarski RCGLIDERS.PL, który ufundował wspaniałe puchary. Zawodnicy startujący w zawodach dali przepiękny pokaz umiejętności pilotażu modeli w dość trudnych warunkach atmosferycznych ze względu na prędkość wiatru dochodzącą do 33km/h.
Foto galeria na stronie lotniska Parzniew :http://lotnisko-rc.pl/photogallery.php?album_id=118
2-3.06.2011  Zawody Makiet Szybowców
Fotorelacja ze strony Otganizatora tzn. Klubu Modelarskiego AVIA Tarnów
6-7.08.2011 VI PODHALANSKI MODELARSKI AIR SHOW
Jak zawsze w Nowym Targu tak i tym razem na pikniku panowała rewelacyjna atmosfera, pogoda również dopisała i modelarze mogli zaprezentować swoje modele i ich możliwości. Szczególnie miły jest fakt że z roku na rok przybywa modeli szybowców i są one coraz lepiej wykonane a ich piloci prezentują coraz wyższy poziom swoich umiejętności. Tradycyjnie nie zabrakło pilotów samolotów akrobacyjnych prezentujących bardzo wysoki poziom umiejętności tym samym dostarczając wiele emocji wszystkim widzom licznie odwiedzającym VI PODHALANSKI MODELARSKI AIR SHOW. Wielka szkoda że zabrakło przesympatycznej i rozrywkowej ekipy RC MOSQUITO GDYNIA, z Irkiem Potockim na czele.
Cała fotorelacja w zakładce galerie.

Nowy model polskiej produkcji Solo Fox w skali 1:3,5

W dniu 17.11.2011 na lotnisku modelarskim w Kazimierzu k. Lutomierska odbył się oblot najnowszego dzieła kolegi Witolda Stefańskiego.

Model Solo Foxa jest w skali 1:3,5 ;
Rozpiętość – 4000 mm
Długość – 2045 mm
Wysokość – 510 mm
Powierzchnia skrzydła – 100 dcm2
Ciężar– 8 kg z możliwością doważenia do 10 kg
Model wykonany w formach negatywowych całkowicie z kompozytu szklano –epoksydowego,
skrzydła, statecznik poziomy i ster kierunku z przekładką z pianki i dźwigarem węglowym.
Egzemplarz prototypowy był wyposażony w podwozie chowane, hamulce aerodynamiczne oraz silnik elektryczny o mocy 1700 W zasilany z 8 cell LiPo 5000 mAh.

Jesień tego roku obfituje w nowości, kolejną jest szybowiec Cobra15 w skali 1:4

 19 listopada 2011 dokonano oblotu modelu historycznego szybowca Cobra 15 .
 Konstruktorami modelu w skali 1:4 rozp.3,70 o
masie 4500 g sa: Marek Czuba i Janusz Olszówka. Oblotu dokonał Janusz Olszówka,
pilotem holówki był Renart Flądro . Oblotu dokonano na lądowisku Tarnów kw.